', '', '', ''), array('õ', 'û', 'Õ', 'Û'), $szovtemp); } include("menu_kepek.php"); $fomenualap[4]=$fomenuakt[4]; ?> <? include("title.php"); ?>
Szolgáltatásaink
A Magyar Bútoripari Innovációs Központ Zrt. elsõdleges feladata a magyar bútorágazati szereplõk közötti együttmûködés kialakítása, ezen belül a Bútorajánló Magazin kiadása, vevõszolgálati és garanciális tanácsadás, vevõszolgálati ügyintézés, piackutatás, információszolgáltatás és kommunikáció, közös marketing és PR tevékenység, kiállítások, konferenciák szervezése, kutatás-fejlesztés, oktatás, valamint a bútorágazati vállalkozások közötti elektronikus kereskedelem megszervezése.

Innováció, piackutatás
A Magyar Bútoripari Innovációs Központ kiemelt feladata a hazai bútorgyártás fejlesztéséhez kapcsolódó segítségnyújtás, innovációs tevékenységek koordinálása.

Az innováció a megszerzett tudás alkalmazása révén meg végbe, magát az alkalmazási folyamatot és az eredményeként létrejövõ megújulást, növekedést nevezhetjük innovációnak.
Az innováció a gazdaság legfontosabb hajtóereje, a versenyképesség megõrzésének záloga.
Az elmúlt évtizedben a magyar bútoripar alapvetõ strukturális átalakuláson ment keresztül, amelynek eredményeként dinamikus fejlõdésnek indulhatott.
A bútorok piacának növekedésével hosszútávon lehet számolni a piackutatási adatok alapján, akár a hazai piacot, akár a többi tagállam piacát nézzük.
A piacon való megmaradás, a versenyképesség megõrzése az állandó fejlõdés kötelezettségét rója a piaci szereplõkre, ez igaz a magyar bútorok gyártóira is.
Nem mindegy azonban, hogy ez a fejlõdés hogyan, milyen technológiai és termékfejlesztéssel egybekötve történik. Az sem mindegy, hogy mindezek milyen forrásokból jönnek létre, és fõleg, hogy milyen célok elérésére irányulnak.
Az európai uniós tagságunk lehetõvé teszi versenyképességünk fokozását, új termékek és technológiák fejlesztését és mindezek programjait anyagiakkal is támogatja.
Fontos, hogy az innovációra valós célok érdekében kerüljön sor, a célok alapján meghatározott fejlesztések hatékonyan valósuljanak meg, és eredményeiket hosszú távon fenn lehessen tartani.
Marketing, PR tevékenység, kiadványok
készítése
Cégünk számos szolgáltatással áll megrendelõi rendelkezésre:

Elemjegyzékek készítése, sokszorosítása: Az elemjegyzékek az értékesítéshez nélkülözhetetlen tájékoztató és vásárlásösztönzõ szerepet töltenek be. Ezért a gyártó jól felfogott érdeke, hogy elemjegyzékei mindig a legaktuálisabb tartalommal kerüljenek el az értékesítési helyekre, elõsegítve ezzel a vásárlók korrekt és átfogó tájékoztatást és növelve az értékesített áru mennyiségét.

Vállaljuk elemjegyzékek készítését, karbantartását, sokszorosítását.


- Szórólapok, kiadványok, katalógusok készítése az elképzeléstõl a digitális fotózáson át a kivitelezésig. hirdetési anyagok elkészítése, a médiavásárlástól a megjelenésig.
- Óriásplakátok tervezése, készítése, bérlése, ragasztása. DM kampányok elõkészítése, lebonyolítása. Gépjármû dekorációk fényképes és betûgrafikás megoldások, elképzelések látványterv szerint.
- Kül- és beltéri reklámtáblák, feliratok, displayek, egyedi bolti dekoráció tervezése, megvalósítása.

On-line kommunikáció: Az Internet térhódítása a vállalatok közötti marketing kommunikációban szükségessé tette a cégek elektronikus kommunikációs stratégiáinak erõsítését.
Szolgáltatásaink között szerepel a folyamatos tartalom-szolgáltatás, honlapok tervezése, karbantartása és fejlesztése, elektronikus áruházunkban jelenlét szervezése, banner csere akciók bonyolítása.
Garanciális, vevõszolgálati tanácsadás
Vevõszolgálati üzletágunk a bútorgyártással és bútorforgalmazással kapcsolatban keletkezett vevõszolgálati ügyekben jár el és képviseli ügyfeleit. A képviselet kiterjed: a gyártó által legyártott és kereskedelmi forgalmazásban értékesített valamennyi termékre a megbízás hatályba lépését követõen, illetõleg eseti megbízás alapján az azt megelõzõ idõszakra is.


A multik térhódítása révén megváltozott fogyasztói magatartás miatt semmiképpen nem kerülhetõek el azok a fejlesztések, amelyek nélkül ma már nem lehet a piaci igényeknek megfelelõ terméket gyártani.

Ma már nem elégséges csupán divatos, praktikus, kényelmes bútort gyártani, azt szakszerûen be kell csomagolni, ahhoz mellékelni kell egy megfelelõen megszerkesztett katalógust vagy terméklapot, vásárlói tájékoztatót, egy jogszabályilag korrekt módon megszerkesztett garanciajegyet, és biztosítani kell a vevõszolgálati hátteret is. Köztudott, hogy szinte valamennyi magyar gyártónak jelentõs az elmaradása ezen a téren. Legyen kicsi vagy nagy, tõkeerõs vagy tõkeszegény, minden magyar cégnek megfelelõ alapossággal kell felkészülnie a fejlesztésekre, jelentõs összegeket fordítva a felzárkózásra. Azok a cégek válnak az igazi nyertessé, amelyek képesek ezt legkorábban megtenni, mert kevesebb kifogást kell eltûrniük a fogyasztóktól és mihamarabb elkerülik az ütközést a hatóságokkal.

A továbbított panaszok, illetve garanciális bejelentések egy informatikai rendszerben kerülnek felvezetésre, egyaránt megtekinthetõek mind a megbízó és annak garanciális javítója, mind a vevõszolgálati üzletágunk által. A rendszer üzenõ ablakain keresztül lehetõvé teszi - az adott ügyhöz kapcsolódóan - az új információk gyors átadását, így a panasz megoldása a rendszeren belül nyomon követhetõ.

Kézi raktárat biztosítunk, melyben szakértõ munkatársak látják el a cseredarabok, pótlások beérkeztetésének és a vevõ vagy megbízottja részére történõ átadásának, továbbá a problémás bútorok átvételének és kezelésének feladatkörét, biztosítva e tevékenyéghez szükséges területet.
Cégünk a kifogásolt termékre vonatkozó panaszkivizsgálást és szakérõi szinten történõ minõsítését eseti megbízás alapján végzi el.

Egyedi megállapodás keretében Cégünk vállalja - vállalkozó bevonásával -, hogy a kifogásolt termék kiszállítását, illetve adott helyszínen történõ garanciális javítását. Tanácsadást végzünk jótállási jegyek, összeszerelési útmutatók, használati- és kezelési útmutatók hatályos jogszabályok és EU normák szerinti kidolgozásához.

A hatósági vizsgálatok (Fogyasztóvédelmi Felügyelõség), Budapesti Békéltetõ Testület) során képviseljük partnereinket (dokumentálva az ügyintézést) közremûködve jogi képviselõinkkel.

Fenti szolgáltatásokat az a Magyar Bútoripari Innovációs Központ részvényesei részére kedvezménnyel kínálja.
Pénzügyi szolgáltatások (tervezett
szolgáltatás)
A Magyar Bútoripari Innovációs Központ Zrt. megalapítja saját tulajdonban az MBIK PSZ Pénzügyi Szolgáltató Zrt.-t.

Az MBIK PSZ Zrt. fõtevékenységeként a bútorágazat fejlesztéséhez kapcsolódó pénzügyi szolgáltató tevékenységet fog végezni.

A cég elsõdleges termékei a bútorgyártáshoz és bútorkereskedelemhez kapcsolódó finanszírozás és faktoring, pályázati hitelgarancia, lízing, valamint flottakezelés lesznek.

 

Pályázatok
A közösségi és hazai támogatások minél hatékonyabb igénybevétele és felhasználása érdekében a Magyar Bútoripari Innovációs Központ Zrt. pályázatfigyelési és pályázati koordinálási szolgáltatást nyújt.

A szolgáltatás keretében az egyedi igények felmérésére és az igényeknek megfelelõ pályázati lehetõségek felkutatására és kiközvetítésére kerül sor.

A Magyar Bútoripari Innovációs Központ kimondott szándéka, hogy a mûködés fejlesztésének valós szükségletekre befizetett összegek jelentõs hányadát pályázati forrás és támogatás révén visszatéríttesse a tulajdonosok részére.

Arra törekszünk, hogy mind a Magyar Bútoripari Innovációs Központ Zrt. mûködésének fedezetét, mind a társaság közös fejlesztéseit pályázati finanszírozással biztosítsuk.

Ide koncentráljuk a továbbképzés, az oktatás, a fejlesztés és innováció erõforrásait is, melyekhez valós igények alapján igényeljük meg a gazdaságtámogatási forrásokat.

Képviseljük továbbá a tagtulajdonosok egyéni fejlesztési elképzeléseit is, mert tudjuk, hogy egy pályázati tapasztalattal nem rendelkezõ vállalkozás célt téveszthet, illetve könnyen kirekeszthetõ a sikeres pályázók közül.

Pályázatokról általában
Az Európai Unió tagállamaként Magyarország is jogosult azokat a támogatási forrásokat igénybe venni, amelyek révén 2007-2013 között a vidékfejlesztési támogatásokkal együtt közel 8000 milliárd forintot tud a társadalom és a gazdaság fejlesztéseire fordítani. A támogatások legfontosabb célja a foglalkoztatás bõvítése és a tartós növekedés feltételeinek megteremtése. Hat kiemelt területen indulnak el összehangolt állami és uniós fejlesztések:
a gazdaságban, a közlekedésben, a társadalom megújulása érdekében, a környezet és az energetika területén, a területfejlesztésben és az államreform feladataival összefüggésben.


A gazdaság fejlesztése négy célkitûzés irányába halad:
  • a kutatás-fejlesztési, innovációs kapacitás, aktivitás, együttmûködés növelése,
  • vállalati kapacitások komplex fejlesztése,
  • üzleti környezet fejlesztése,
  • kis- és középvállalkozások finanszírozási forrásokhoz való hozzáférésének segítése.
A 2007-2013. közötti elsõ gazdaságfejlesztési pályázati kiírások 2007. január 30-án jelennek meg "Vállalati technológia fejlesztés" és a "Munkalehetõség teremtõ beruházások támogatása a hátrányos helyzetû kistérségekben" címmel.

Érdemes tehát a beruházásokhoz, fejlesztésekhez pályázati forrásokat is felhasználni, ugyanakkor az uniós támogatások igénybevételéhez néhány dolgot figyelembe kell venni. Ilyen például, hogy megkezdett beruházásra nem igényelhetõ támogatás. Ennek az a logikája, hogy ha valaki belefog egy beruházás megvalósításába, akkor nyilván annak a pénzügyi feltételeit is megteremtette. Ha ezek után támogatást kér hozzá, az azt jelenti, hogy nem volt átgondolt a pénzügyi terve. A költségvetés egyébként is a projektek egyik legérzékenyebb pontja. Csak olyasmire érdemes támogatást kérni, amire a terv megvalósításához feltétlenül szükség van, egyébként komoly gondok merülhetnek fel a projekt megvalósítása során. Az uniós támogatási források alapvetõen a pályázónál már meglévõ források kiegészítésére szolgálnak. Ez azt jelenti, hogy különösen a vállalkozások számára kiírt pályázatok bizonyos mértékû önerõt írnak elõ. Ezt lehet hitelbõl, készpénzbõl, számlapénzbõl, tagi kölcsönbõl, vagy más az adott pályázati felhívásban meghatározott módon biztosítani. Ha a nyertes pályázó a megkötött támogatási szerzõdésben vállalt kötelezettségeit nem, vagy nem szerzõdésszerûen teljesíti, vagy eláll, akkor a támogatás visszavonásra kerül. Ennek fedezetéül biztosítékot kell felajánlani. A pályázatok túlnyomó részénél a pályázat nyertese által kifizetett számlák alapján utólag fizet a támogatást nyújtó szervezet, azaz utófinanszírozással.

Mindezek ismerete szükséges ahhoz, hogy sikerrel valósítsuk meg elképzeléseinket uniós források felhasználásával.